poniedziałek, 21 czerwca 2021

Żywioł zabrał im dobytek życia. Teraz potrzebują pomocy

 źródło: PSP Opole

Miniona środa była tragiczna w skutkach dla właścicieli zakładu wulkanizacyjnego w Lubrzy. Ogień strawił całą siedzibę ich firmy. Nie oszczędził też magazynu pełnego materiałów. Teraz właściciele potrzebują pomocy. 

Pożar zakładu wybuchł rankiem 2 czerwca. W szczytowym momencie z żywiołem walczyło ponad 40 zastępów straży pożarnej z 5 powiatów. Kłęby dymu nad Lubrzą były widoczne z kilkunastu kilometrów. Na miejscu zdarzenia pojawił się nawet Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski, który zaoferował pomoc właścicielom.

Przyczyny pożaru są nieznane. Właściciel warsztatu pracował nad interesem całe życie – przez prawie 20 lat. To osoba znana w gminie Lubrza, także z angażowania się w pomoc innym. Teraz sam potrzebuje wsparcia, a straty są ogromne. Na razie ruszyła internetowa akcja, której celem jest zebranie 300 tysięcy złotych na odbudowę zakładu wulkanizacyjnego.

Link do zrzutki (Pomagam.pl): https://pomagam.pl/pomocbenkowi?fbclid=IwAR1Hsu1rRZVZ10WtldIdfWTXytMGTHuCqe-8CC7xyPNQeNc-pHcRG0EG_bE

autor: OM

Gość w kawiarence

Facebook