Ulgi dla przedsiębiorców z branży rozrywkowej
źródło: Pixabay
Od poniedziałku (17 stycznia) przedsiębiorcy z branży rozrywkowej, którzy ucierpieli z powodu pandemii koronawirusa mogą wystąpić o zwolnienie z opłacania składek za grudzień 2021 r., a także skorzystać ze świadczenia postojowego maksymalnie sześć razy.
Rozwiązania te są jednym z elementów tzw. tarczy antykryzysowej.
- Aby skorzystać z tego wsparcia przedsiębiorca powinien przekazać dokumenty rozliczeniowe za grudzień 2021 roku do końca lutego, chyba że jest zwolniony z obowiązku składania deklaracji rozliczeniowej i imiennych raportów. Przedsiębiorcy z określonych branż będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe maksymalnie sześć razy. Wniosek o to świadczenie o symbolu RSP-DD7 mogą składać już od 17 stycznia, a najpóźniej w ciągu trzech miesięcy od miesiąca, w którym zostanie zniesiony stan epidemii.
Przedsiębiorcy mogą już wnioskować o zwolnienie z obowiązku opłacania należności z tytułu składek za grudzień 2021 r. (wniosek o symbolu RDZ-B7). Wniosek o abolicję składkową powinien trafić do ZUS do 28 lutego 2022 r.
Jak skorzystać z pomocy?
Przedsiębiorcy muszą spełnić konkretne warunki, z którymi można się zapoznać na stronie internetowej ZUS. Uwaga, jeżeli przedsiębiorca złożył wniosek RSP-DD7 i otrzymał świadczenie postojowe już wcześniej, to teraz liczba świadczeń postojowych, o które można wystąpić zostanie pomniejszona.
źródło: zus.pl/SK
Najnowsze artykuły
- Dni Opola 2026. Trzy dni koncertów, atrakcji i wydarzeń - sprawdź program dzień po dniu
- Nowa aplikacja mobilna ZUS dla przedsiębiorców
- Zintensyfikowane kontrole przynoszą efekty - straż graniczna podsumowuje ostatnie dni
- KPP Prudnik: Znaleziony portfel z ponad 10 tys. złotych trafił do właściciela
- Ruszyła rekrutacja do XV edycji Szkoły Liderów Collegium Nobilium Opoliense - sprawdź szczegóły



