Namysłowscy funkcjonariusze uratowali pisklaka [Zobacz zdjęcia]
27 czerwca, 2022

To była niecodzienna akcja ratunkowa namysłowskich służb mundurowych. Funkcjonariusze uratowali pisklaka. Okazało się, że to młode pustułki sokoła. Ptak, który na terenie Polski jest pod ścisłą ochroną.
Podczas jednego ze spacerów policjant po służbie zauważył pisklę leżące na chodniku, które nie było w stanie samo się poruszać. Od razu postanowił zaopiekować się zwierzęciem. Zabrał pisklę do kartonu, nakarmił i zawiózł do miejscowego weterynarza. Okazało się, że zwierzę jest bardzo potłuczone, ma połamane nogi i potrzebuje specjalistycznej opieki. Policjantowi z pomocą przyszła namysłowska Straż Miejska, która przetransportowała zwierzę do fundacji Opolskie Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt AVI


Obecnie pisklę jest pod opieką weterynarzy. O tym, czy wróci na łono natury zadecyduje rehabilitacja, jednak specjaliści podkreślają, że gdyby nie udzielona pomoc ptak na pewno by nie przeżył.
Źródło: Radio Doxa/ Magda Giczewska – Pietrzak
Najnowsze artykuły
- Opolanie otrzymali już 56 mln zł z renty wdowiej. ZUS podsumowuje pierwsze wypłaty
- XXI Master Truck 2025 - sprawdź program [18-20 lipca]
- Zalanie na DK38 usunięte. Droga Głubczyce–Kędzierzyn-Koźle znów przejezdna
- Nowa droga rowerowa i przebudowa przystanku przy pływalni Akwarium
- ZUS rozszerza pomoc dla przedsiębiorców dotkniętych powodzią