Uwaga kierowcy, na ulicach jest bardzo ślisko!
fot. KPP Namysłów
Od kilku dni regularne ulewy i porywisty wiatr znacząco utrudniają życie kierowcom. Na drogach jest mokro, ślisko i szaro. Po wakacyjnych upałach nie ma już śladu, ale wielu kierowców nie zmieniło jeszcze swoich przyzwyczajeń za kierownicą. Policjanci z drogówki apelują o dostosowanie jazdy do panujących warunków na drodze!
Do niebezpiecznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w Namysłowie. Kierująca BMW 18-latka wpadła w poślizg i straciła panowanie nad kierownicą. W wyniku tego zjechała na drugi pas ruchu. Tam zderzyła się z jadącym z naprzeciwka audi. W wyniku zdarzenia, 5 osób z poważnymi obrażeniami ciała, trafiło do szpitala. Droga wylotowa z Namysłowa w kierunku Domaszowic przez długi czas była zablokowana.
Niewłaściwe zachowanie kierowców do zastanych warunków, brawura i niedostosowanie prędkości do warunków na drodze to główne przyczyny zdarzeń w tym okresie. Nie możemy zapominać, że ciągle zmieniające się warunki atmosferyczne wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji na drodze. Deszcz i poranne mgły powodują, że nawierzchnia jest śliska, a przyczepność pojazdu jest znacznie słabsza. Ostrzegamy przed pośpiechem na drodze!
Apelujemy również do pieszych, aby dali szansę kierującym i zadbali o lepszą widoczność, zakładając na odzież elementy odblaskowe! Pieszy wyposażony w odblaski jest widoczny dla kierowcy już z odległości 120 metrów. Osoba, która nie ma odblasków, zaledwie z odległości 30 metrów. To zbyt mało, żeby kierowca mógł odpowiednio zareagować.
Źródło: Opolska Policja
Autor: JZ
Najnowsze artykuły
- Marcin Ociepa: Potrzebujemy nowego obywatelskiego komitetu obrony Opolszczyzny, żeby utrzymać region
- Akcja Stowarzyszenia Horyzonty "Oddaj krew - podziel się miłością!" po raz 20. Tym razem obejmie cały region
- Aquapark w Opolu coraz bliżej. Rusza budowa imponującego kompleksu
- Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Opola. Zmiana trasy i wspólne kolędowanie
- Miejski Sylwester przy Stegu Arenie. Sprawdź szczegóły



