Otwarcie Polskiej Akademii Lotniczej
Polskie kadry branży lotniczej zyskują nowoczesny ośrodek do uczenia się i doskonalenia umiejętności, a to za sprawą Ministerstwa Aktywów Państwowych. Polska Akademia Lotnicza, to przede wszystkim odpowiedź na zapotrzebowania rynku w zakresie lotnictwa i obszarów ściśle z nim korelujących. Nowo powstały ośrodek będzie miał za zadanie kompleksowo szkolić personel pokładowy oraz personel, który jest niezbędny do obsługi lotnisk.
W ośrodku szkolić się będą piloci, którzy do tej pory swoje umiejętności musieli doskonalić na symulatorach za granicą, m.in. w Singapurze, Miami, Londynie czy Amsterdamie. Każdy taki wyjazd wiązał się ze znacznymi kosztami dla firmy. Oprócz pilotów, szkolenia będą dedykowane również dla obsługi pokładowej, czyli stewardes i stewardów, pracowników technicznych oraz administracyjnych.
Zdaniem wiceministra, spółki zrzeszone w Polskiej Grupie Lotniczej dobrze odpowiedziały na ten kryzys redukując koszty działalności oraz wdrażając szereg zmian i udogodnień dla podróżnych. Ponadto, do powołania Akademii przyczyniła się również rosnąca z miesiąca na miesiąc liczba pasażerów. Polska Akademia Lotnicza została wyposażona w symulatory potrzebne do szkoleń załóg pokładowych. Łączne wydatki na zakup, adaptację pomieszczeń i instalację urządzeń szkoleniowych wyniosły ok. 19,2 mln zł.
Polska Akademia Lotnicza prowadzi obecnie szkolenia dla osób zamierzających uzyskać licencje pilota różnej kategorii oraz dodatkowe szkolenia kwalifikacyjne. Od 1 lutego 2023 r. dostępne są także szkolenia dla załóg pokładowych PLL LOT.
oprac. PK / źródło: MAP
Najnowsze artykuły
- Opolscy policjanci w Auschwitz: Seminarium o prawach człowieka i przeciwdziałaniu dyskryminacji
- Opolska policjantka zdobywa złoty i srebrny medal w biegach przełajowych!
- Policja ratuje "złotego ptaka" z rąk 68-letniego kłusownika
- Brutalny atak w Opolu: dwaj mężczyźni zatrzymani za usiłowanie zabójstwa
- Harcerze na służbie w Szkocji