Niecodzienny okaz wypatrzony w oleskim lesie! [wideo]
11 kwietnia, 2023
fot. Maksymilian Dobosz
Nadleśnictwo Olesno na swoim profilu społecznościowym opublikowało niezwykłe nagranie, na którym widzimy białego jelenia. To niecodzienne zjawisko uwiecznił leśnik oleskich lasów, który w przeszłości wystąpił w naszym odcinku „Co w lesie piszczy?”.
To ewenement i niewyobrażalne szczęście spotkać w dzikim środowisku takiego osobnika. Albinizm lub białe umaszczenie u danieli czy saren zdarza się znacznie częściej. Jeleń szlachetny w śnieżnym wydaniu zakrawa wręcz o mistycyzm. Właśnie dlatego ta forma pojawia się w legendach, książkach i ich ekranizacjach.
W trakcie takiego spotkania, największy znawca lasów nie byłby w stanie zapanować nad hałasem kołaczącego z emocji serca. Możliwość nagrania poniższego materiału, uwiecznienia niepowtarzalnej chwili.. To największy prezent i wyróżnienie jakie mogła przyznać otaczająca przyroda!
Źródło: Nadleśnictwo Olesno
Najnowsze artykuły
- „Drzewko za krew” - akcja Nadleśnictwa Opole i RCKiK Opole już w środę!
- Pracownicy za granicą, a ubezpieczenie w Polsce. Opolskie firmy z tego korzystają
- Marcin Ociepa: Potrzebujemy nowego obywatelskiego komitetu obrony Opolszczyzny, żeby utrzymać region
- Akcja Stowarzyszenia Horyzonty "Oddaj krew - podziel się miłością!" po raz 20. Tym razem obejmie cały region
- Aquapark w Opolu coraz bliżej. Rusza budowa imponującego kompleksu



