Nowe mieszkanki opolskiego zoo – uchatki kalifornijskie
26 czerwca, 2021

Dwie samiczki przyszły na świat 18 i 19 czerwca. Są pod stałą opieką swoich mam – Ilony oraz Imilii.
Młode uchatki kalifornijskie początkowo żywią się tylko mlekiem matki, które ma bardzo dużą zawartość tłuszczu. Pokarm stały np. szprotki będą spożywać od około 3 miesiąca życia.Na razie przebywają w pomieszczeniach wewnętrznych, bez dostępu do basenu.
Pierwsze spotkanie z wodą będą miały około drugiego tygodnia życia. Będą miały wówczas możliwość wchodzenia do bardzo płytkiego basenu. Po skończeniu około czterech tygodni uzyskają dostęp do głębszego, ale wciąż zapleczowego basenu. Gdy wiemy już, że młode radzą sobie w wodzie, pozwalamy im pływać w dużym basenie z innymi osobnikami, co bardzo cieszy naszych zwiedzających.
Zanim maleństwa trafią do ogólnodostępnego basenu, będzie można je podglądać na telewizorze zamontowanym w grocie przy basenie. Łącznie w opolskim zoo żyje 9 uchatek kalifornijskich – 4 samce i 5 samic.




źródło: opolskie zoo/IT
Najnowsze artykuły
- Ponad 900 tysięcy złotych z budżetu województwa na projekty instytucji kultury
- Krótkie terminy na badanie tomografem w Opolu
- Piastonalia 2025 – co w programie
- Opolscy policjanci podsumowali długi weekend majowy
- „Młoda Scena NCPP”- konkurs dla młodych artystów. Sprawdź, jakie nagrody czekają uczestników