niedziela, 28 kwietnia 2024

Porażka Odry na inaugurację nowego sezonu

W pierwszej kolejce sezonu 2022/23 Fortuna 1. Ligii Odra Opole przegrała z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 1:2. Bramkę dla Opolan strzelił Tomáš Mikinič.

Spadkowicz z PKO BP Ekstraklasy okazał się zbyt mocnym rywalem dla Odry. Niecieczanie od początku spotkania kontrolowali grę. Strzelanie rozpoczął Adam Radwański, który strzałem z dystansu pokonał bramkarza Odry. Pod koniec pierwszej połowy do wyrównania po strzale z rzutu karnego doprowadził Tomáš Mikinič. Po przerwie znów na boisku dominowali podopieczni Radoslava Látala. W 80 minucie zwycięskiego gola główką zdobył Marcel Błachewicz.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Odra Opole 2:1 (1:1)

Bramki: Radwański 16, Błachewicz 80′ – Mikinić 39′ (rzut karny)

Bruk-Bet: Loska (K) – Grabowski, Tekijaski, Radwański (Polyarus 63′), Mesanovic (Śpiewak 78′), Zaviiskyi (Vasil 67′), Hubinek, Karasek (Błachewicz 67′), Poznar, Dombrovskyi, Biedrzycki. Rezerwowi: Pauliuchenka, Farbiszewski, Pietraszkiewicz, Ambrosiewicz, Putivtsev.

Odra Opole: Sapielak (M)– Kostrzycki, Kamiński (K), Kędziora (Tkocz 55′ (M) – Szrek, Niziołek, Paprzycki (Urbańczyk 72′), Klimek (M) (Petrak 78′), Mikinic (Marzec 72′), Nowak, Czapliński. Rezerwowi: Kalinowski, Łabojko, Guzdek, Hreben, Łapiński.

W następnej kolejce rywalem Odry będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała. „Górale” przyjadą do Opola już 25 lipca. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00.