niedziela, 5 maja 2024

2. miejsce Kubackiego w TCS. Trzech Polaków w „10”.

Dawid Kubacki chociaż w dzisiejszym, ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni zajął miejsce na najniższym stopniu podium, to w klasyfikacji generalnej cyklu wywalczył drugą lokatę.

Halvor Egner Granerud przypieczętował triumf w 71. edycji niemiecko-austriackiej imprezy, odnosząc zwycięstwo w finałowych zawodach w Bischofshofen (HS142). Drugie miejsce zajął Słoweniec Anze Lanisek. Szóste miejsce zajął Kamil Stoch, a pierwszą „dziesiątkę” zamknął Piotr Żyła.

Dawid Kubacki po raz trzydziesty drugi w karierze, dziesiąty w obecnym sezonie, zaś ósmy z rzędu stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Dzisiejsza trzecia lokata lidera klasyfikacji generalnej to jubileuszowe, 250. polskie podium w zawodach indywidualnych PŚ oraz 50. polskie „pudło” w konkursach Turnieju Czterech Skoczni. Pod względem liczby miejsc w czołowej trójce zawodów zaliczanych do TCS, Kubacki (13 podiów) wyprzedził dziś Adama Małysza i Kamila Stocha (po 12).

W klasyfikacji końcowej 71. Turnieju Czterech Skoczni, Halvor Egner Granerud zgromadził 1191,2 punktu, co jest najwyższą notą punktową zwycięzcy w całej historii niemiecko-austriackiej imprezy. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Dawid Kubacki (1158,2 pkt.), zaś trzecia lokata przypadła Słoweńcowi Anze Laniskowi (1129,0 pkt.). Tuż za podium turniej zakończyli czwarty Piotr Żyła (1090,0 pkt.) oraz piąty Kamil Stoch (1087,9 pkt.)

Źródło: skijumping.pl/KT