czwartek, 2 maja 2024

Odra Opole zachowała pozycję lidera I ligi

Odra Opole utrzymała pozycję lidera I ligi, pokonując Resovię Rzeszów 3:0. Podopieczni Adama Noconia po dwóch spotkaniach, z bilansem bramek (8-2) utrzymują pierwszą pozycję w tabeli pierwszoligowej.

Pierwsza połowa meczu nie była ciekawa dla kibiców zgromadzonych na Stadionie Odry Opole. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Bliscy prowadzenia byli gospodarze za sprawą Mateusza Kamińskiego, który mógł dwukrotnie po uderzeniu głową trafić do siatki. W pierwszej próbie poradził sobie bramkarz rywali, natomiast w drugiej uderzenie było niecelne.

W drugiej połowie zobaczyliśmy już gole dla gospodarzy. Najpierw nad poprzeczką uderzył hiszpański napastnik Borja Galan, lecz niebawem strzał Dawida Czaplińskiego  przyniósł dla  ekipy Stolicy Polskiej Piosenki prowadzenie na (1:0) w 52.minucie.  W 55. minucie meczu drugą żółtą kartkę dostał zawodnik gości Kornel Osyra co sprawiło, że Resovia kończyła ten mecz  w 10-tkę. W 80. minucie Opolanie podwyższyli na (2:0) za sprawą  Macieja Makuszewskiego, który celnie uderzył na dalszy słupek. Na tym jednak nie był koniec bramek w tym spotkaniu, ponieważ w doliczonym czasie gry Bojra Galan podwyższył na (3:0) dla gospodarzy i tym samym Odra wygrała swój drugi mecz w nowym sezonie.

Wynik sprawił, że gospodarze po dwóch meczach z kompletem punktów i bilansem bramkowym (8:2) zajmują na chwilę obecną pierwsze miejsce w tabeli Fortuna 1.Ligi.  Komplet oczek zapewniły sobie również Miedź Legnica, GKS Tychy i Motor Lublin, lecz wszystkie te drużyny mają gorszy bilans goli.

Odra Opole – Resovia Rzeszów 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Czapliński (52), 2:0 Makuszewski (80), 3:0 Galan (90+3).

Odra: Haluch – Szrek, Żemło, M. Kamiński ż, Spychała ż – W. Kamiński (77 Urbańczyk), Nizołek, Galan, Antczak, Makuszewski ż (85 Mikinic) – Czapliński (77 Bednarski). Trener Adam Nocoń.

Resovia: Gliwa – Adamski (46 Bondarenko ż), Osyra żżcz [54], Buchał, Zastawny – Kanach, Pieniążek (61 Bąk), Łyszczarz ż, Mikulec ż, Mazek ż (70 Urynowicz) – Górski ż. Trener Mirosław Hajdo.

Autor: Piotr Franiczek