niedziela, 16 stycznia 2022

Bon turystyczny ważny dłużej

dziecko fot. pexels.com

O pół roku został przedłużony termin płatności bonem turystycznym za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce. Oznacza to, że z bonu będzie można wykorzystać w najbliższe ferie zimowe lub w letnie wakacje.

- "Rodzice i opiekunowie z województwa opolskiego aktywowali dotychczas 69 tysięcy bonów z 95,5 tysiąca, które zostały im przyznane. Nie wszystkie aktywowane bony zostały wykorzystane w pełni, a na realizację czeka jeszcze 26 tysięcy bonów przysługujących rodzicom z regionu. Łączna wartość bonów nieaktywnych to na Opolszczyźnie jeszcze niemal 19 milionów złotych".
Sebastian Szczurek, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa opolskiego

W województwie opolskim do programu Polski Bon Turystyczny przystąpiło 303 operatorów turystycznych. W 223 z nich rodzice rozliczyli się bezgotówkowo w formie bonu, a wartość transakcji dla podmiotów turystycznych w regionie sięgnęła 16,7 mln zł. U opolskich przedsiębiorców z branży turystycznej zrealizowano ponad 25,5 tysięcy bonów.

Jak skorzystać z bonu turystycznego?

Korzystanie z bonu jest proste. Wystarczy założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po zalogowaniu trzeba wybrać zakładkę – „Ogólny”, a następnie – „Polski Bon Turystyczny”. Bon można aktywować w dowolnej chwili, nawet kilka dni przed wyjazdem. Bonu nie można wymienić na gotówkę. Nie ma potrzeby wydawać go od razu, ponieważ płatność można dzielić.

źródło: ZUS/SK

 

Facebook