niedziela, 16 stycznia 2022

Infolinia dla nauczycieli. To pomoc w pracy zdalnej

 źródło: Pixabay

Pedagodzy, którzy napotkają trudności w edukacji zdalnej, od teraz mogą skorzystać z telefonicznej, bezpłatnej pomocy technicznej. Dzwoniąc pod numer +48 222 500 144, nauczyciele otrzymają wskazówki od profesjonalistów.

To rozwiązanie na które czekały setki nauczycieli. Nie każdy bowiem biegle potrafi obsługiwać komputer czy tablet. Infolinia +48 222 500 144 będzie aktywna od poniedziałku do piątku w godz. 6:00-20:00 oraz w weekendy w godz. 8:00-18.00.

Z bezpłatnego numeru technicznego mogą korzystać nauczyciele i dyrektorzy ze wszystkich typów szkół i placówek oświatowych. Otrzymają oni pomoc w obsłudze najpopularniejszych narzędzi edukacyjnych, komunikatorów i sprzętu potrzebnego do edukacji zdalnej.

Po drugiej stronie słuchawki ma pracować zespół konsultantów, którzy zostali przeszkoleni z obsługi najpopularniejszych narzędzi używanych w kształceniu na odległość. Pracownicy infolinii zapoznali się również z najpopularniejszymi problemami technicznymi. które najczęściej zgłaszali nauczyciele prowadzący lekcje online. To m.in. kwestie dotyczące instalacji oprogramowania, transferu plików, dołączania uczniów do zajęć czy wyświetlania materiałów podczas lekcji. Nauczyciele, za pośrednictwem specjalnego formularza, mogą również w każdej chwili zgłosić inne narzędzia, o które powinien być uzupełniony zakres wsparcia na infolinii.

Dodatkową usługą, z jakiej skorzystają nauczyciele, jest komunikator. Dzięki niemu będą mogli udostępnić (jednorazowo) podgląd swojego ekranu konsultantom. W ten sposób uzyskają pomoc w sposób wygodny i bezpieczny.

Infolinię przygotowało Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech. Więcej informacji o uruchomionym telefonie znajduje się tutaj.

Pomoc techniczna dla nauczycieli
źródło: MEiN/IT

Facebook