Plac Sebastiana 7
czwartek, 11 sierpnia 2022

Królowa sportu już jutro opanuje stadion Opolskich Olimpijczyków

opolski_festiwal_skokow Źródło: Opolski Festiwal Skokow

Już w sobotę (25.06) odbędzie się 16 Opolski Festiwal Skoków. Do stolicy regionu przyjadą ci, którzy są aktualnymi mistrzami. Nie zabraknie też lekkoatletycznych sław. Zapraszamy w sobotę, już od rana – mówi Janusz Trzepizur, jeden z organizatorów wydarzenia.

Startujemy punktualnie o godzinie 10. Rozpoczniemy konkursami młodzieżowymi. Kategorie U-16, czyli bardzo młodzi zawodnicy. Godzina 15 – rozpoczęcie uroczyste zawodów. W konkursie głównym, oczywiście mężczyzn wystartuje plejada zawodników. 2,40 Andrij Procenko, Stark to jeden z najciekawszych zawodników obecnie, Australijczyk.
Janusz Trzepizur, jeden z organizatorów wydarzenia

Wśród sportowych gwiazd, które pojawią się na Opolskim Festiwalu Skoków, będą m. in. halowa mistrzyni świata oraz kilkukrotna medalistka mistrzostw świata Kamila Lićwinko, a także mistrz olimpijski Władysław Kozakiewicz, który osobiście zaprosił Opolan i osoby zainteresowane do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Miejski Stadion Lekkoatletyczny im. Opolskich Olimpijczyków w ubiegłym roku przeszedł remont, dzięki czemu zyskał on m.in. nowe oświetlenie, nową nawierzchnię tartanową czy nową skocznię i bloki startowe. Modernizacja kosztowała blisko 2 mln złotych. Więcej zdjęć z ponownego otwarcia dostępnych w artykule tutaj.

stadion lekkoatletyczny
Stadion lekkoatletyczny (zdjęcie archiwalne), fot. ŁK
stadion lekkoatletyczny
Stadion lekkoatletyczny (zdjęcie archiwalne), fot. ŁK
stadion lekkoatletyczny
Stadion lekkoatletyczny (zdjęcie archiwalne), fot. ŁK

Źródło: Radio Doxa/ Andrzej Szarometa

Facebook