niedziela, 1 sierpnia 2021

Maleństwa w zoo. Poznajcie bliźnięta tamaryny cesarskiej!

 fot. Miłosz Bogdanowicz/ZOO w Opolu

Te urocze, małe ssaki przyszły na świat na początku czerwca. Dołączyły tym samym do rodziny złożonej z pozostałych 7 osobników tamaryn cesarskich.

Rodzice maluszków tworzą grupę rodzinną od 2012 roku i 3 czerwca para doczekała się kolejnego potomstwa. Na świat przyszły bliźnięta, co często zdarza się u tamaryn cesarskich.

Póki co, maluchy noszone są na grzbiecie przez ojca oraz rodzeństwo. W ten sposób starsi bracia i siostry uczą się opieki nad młodszymi osobnikami. Matka natomiast zajmuje się młodymi głównie podczas karmienia. Gdy maluchy podrosną i przestaną być karmione mlekiem matki, będą żywić się miękkimi owocami, pączkami drzew i ich sokami. Te małpy równie chętnie polują też na owady.
Anna Włodarczyk, asystent działu hodowlanego w Ogrodzie Zoologicznym w Opolu

Maleńkie tamaryny można już oglądać w wolierze tych zwierząt znajdującej się nieopodal wejścia do ogrodu. To gatunek, który naturalnie żyje w lasach deszczowych Brazylii, Boliwii i Peru. Te najmniejsze małpki świata, zwane też wąsatymi prowadzą nadrzewny tryb życia. Grozi im wyginięcie, dlatego są pod ścisłą ochroną.

tamaryna_cesarska
fot. Miłosz Bogdanowicz/opolskie zoo
tamaryna_cesarska
fot. Miłosz Bogdanowicz/opolskie zoo
Dołącz do grupy Opole News na Facebooku i stań się częścią naszej społeczności! 
źródło: opolskie zoo/IT

Gość w kawiarence

Facebook