Baner reklamowy dla PPP
niedziela, 28 listopada 2021

Miałeś problemy z sercem? Zgłoś się na darmową rehabilitację

 źródło: Pixabay

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu rozpoczął nabór pacjentów do projektu „Ćwicz i żyj zdrowo”. Oferta skierowana jest do osób zagrożonych przedwczesnym opuszczeniem rynku pracy z powodu chorób układu krążenia.

Ten bezpłatny program rehabilitacyjny jest polecany wszystkim mieszkańcom regionu od 18. roku życia do wieku emerytalnego. Uczestnik musi mieć za sobą przebyte choroby lub zabiegi sercowo-naczyniowe. Program jest finansowany z funduszy europejskich.

Program składa się z 5-tygodniowych zajęć. Uczestnicy wezmą udział w:
– warsztatach edukacyjnych (raz w tygodniu po 45 min);
– ćwiczeniach sportowych (dwa razy w tygodniu po 60 min);
– rehabilitacji zawodowej (dwa spotkania po 60 min);
– konsultacjach z psychologiem i dietetykiem (każde 2 razy po 60 min).

Następnie po 2 i 4 miesiącach odbędą się konsultacje telefoniczne, a po pół roku wizyty kontrolne z wydaniem karty informacyjnej dla lekarza prowadzącego pacjenta.

Przewidziano 430 miejsc. Dokumenty można pobrać z strony: http://www.usk.opole.pl/index.php/szpital/rehabilitacja-kardiologiczna lub w biurze projektu w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Wymogiem niezbędnym do przystąpienia jest dostarczenie pisemnej zgody lekarza prowadzącego (np. kardiologa, kardiochirurga, lekarza POZ) oraz wypełnionej przez lekarza ankiety dotyczącej czynników ryzyka.

Szczegółowe informacje na temat programu można uzyskać od poniedziałku do piątku, w godz. 12:00 – 14:30, pod nr tel. +48 663 040 445.

źródło: USK w Opolu/JZ

Gość w kawiarence

Facebook