Plac Sebastiana 7
czwartek, 11 sierpnia 2022

Nad wodę do Nowych Siołkowic

 fot. PK

Sezon wakacyjny i urlopowy w pełni. Coraz większym uznaniem cieszą się kąpieliska pod „chmurką”, gdzie plaże i strefa kąpielowa, są uregulowane, a nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają profesjonalni ratownicy.

Jednym z takich kąpielisk jest „Przystań wodna” w Nowych Siołkowicach. Przystań oferuje piaszczystą plażę z linią brzegową o długości 100 m, wraz z wydzielonymi strefami do kąpieli: dla dzieci  o głębokości do 40 cm, dla nieumiejących pływać o głębokości do 120 cm oraz dla umiejących pływać. Na terenie przystani znajduje się plac zabawa dla dzieci, dwa boiska do sitaków, siłownię na powietrzu, pole namiotowe, altanę ze stołem i ławkami do spożycia posiłku, miejsce do zrobienia grilla, czy ogniska oraz małą gastronomię. Nie zabrakło także profesjonalnych toalet czy przebieralni.

Cały kompleks jest objęty jest monitoringiem wizyjnym, a nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy od 11:00 do 19:00. Obiekt jest dostępny dla turystów przez całą dobę, a sezon kąpielowy potrwa do końca sierpnia.

fot. PK
fot. PK
fot. PK
fot. PK
fot. PK

Na kąpielisku nie można się nudzić. Jedną z atrakcji, a także elementem identyfikującym kąpielisko, jest promenada wraz z podestem do opalania się. Podesty są podświetlane, co sprawia, że nawet po zmierzchu miejsce to ma swój niepowtarzalny klimat i pozwala na spacery.

fot. PK
fot. PK
fot. PK

Na terenie kąpieliska znajduje się budynek Edukacji Rybackiej. Utworzona zostanie w nim ekspozycja przedstawiająca historię rybołówstwa w Dolinie Odry. Do kąpieliska prowadzi nowa droga asfaltowa, a po jej obydwu stronach stworzono bezpłatny parking dla samochodów. Jak zapowiadają włodarze gminy, z roku na rok na terenie przystani powstają nowe atrakcje.

fot. PK
fot. PK
fot. PK

Z Opola nad kąpielisko najlepiej wybrać się obwodnicą Czarnowąsów, kierując się na Dobrzeń Wielki (DW 454 – Namysłów), po czym przy Urzędzie Gminy Dobrzeń Wielki skręcamy w lewo na Brzeg (DW 457). W miejscowości Stare Siołkowice na rondzie pierwszy zjazd w ul. Michała i prosto do celu ulicami: Klapacz, Szkolna, Polna.

źródło: Mapa Google

autor: PK

Zaproszenie do kawiarni

Baner San Sebastian

Odwiedź San Sebastian, kameralną kawiarnię w centrum Opola. Spróbuj naszej kawy, ciast i przepysznych lodów rzemieślniczych!

Facebook