Nietrzeźwi kierujący zatrzymani w weekend
fot. Opolska Policja
Nietrzeźwi kierujący stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa własnego oraz pozostałych użytkowników dróg. Jednak pomimo ciągłych apeli kierowanych przez Policję oraz media do kierujących pojazdami, każdego dnia na polskich drogach zatrzymywane są osoby, które decydują się usiąść za kierownicą po spożyciu alkoholu.
W sobotę 18 lutego po godzinie 15:00 w Nysie na ul. Głuchołaskiej policjanci ruchu drogowego zauważyli kierującego, który nie korzysta z pasów bezpieczeństwa. Po zatrzymaniu do kontroli funkcjonariusze wyczuli od 26 – letniego mężczyzny alkohol. Jak się okazało mieszkaniec Nysy był w stanie nietrzeźwości. Kierował samochodem osobowym peugeot, mając prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Tego samego dnia, chwile po godzinie 18:30 policjanci zatrzymali 25 – letniego mieszkańca powiatu nyskiego. Mężczyzna kierował osobowym renault mając ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy.
Źródło: KPP Nysa
Najnowsze artykuły
- Marcin Ociepa: Potrzebujemy nowego obywatelskiego komitetu obrony Opolszczyzny, żeby utrzymać region
- Akcja Stowarzyszenia Horyzonty "Oddaj krew - podziel się miłością!" po raz 20. Tym razem obejmie cały region
- Aquapark w Opolu coraz bliżej. Rusza budowa imponującego kompleksu
- Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Opola. Zmiana trasy i wspólne kolędowanie
- Miejski Sylwester przy Stegu Arenie. Sprawdź szczegóły



