środa, 6 lipca 2022

Nowe drogi w powiecie opolskim. Sprawdź, gdzie powstaną

drogi źródło: opolskie.pl

Właśnie rozpoczęto proces rozbudowy ośmiu i pół kilometra dróg wojewódzkich w Polskiej Nowej Wsi i od Wawelna do DK 46. Inwestycja pochłonie ponad 42 miliony złotych. 

Umowy wykonawcze zostały już podpisane, czekamy już tylko na realizację, a co za tym idzie na nowe drogi, którymi planowo będziemy mogli cieszyć się w lipcu 2025 roku. Co ważne to jedna z największych inwestycji drogowych województwa, a prace rozpoczną się już w tym roku.

Budowa dzieli się na dwa etapy.Pierwszy obejmuje rozbudowę drogi 435 w Wawelnie i drogi 429 od Wawelna do Polskiej Nowej Wsi. To łącznie ponad 3 kilometry nowej drogi. W projekcie uwzględniono także przebudowa skrzyżowań, nowe chodniki, pobocza jak i zatoka autobusowa.

Kolejny etap obejmuje rozbudowę odcinka drogi 429 w Polskiej Nowej Wsi i drogi 435 od Wawelna do drogi krajowej 46. Co daje nam ponad pięć kilometrów. Projekt ten wymaga najpierw przygotowania dokumentacji, jednak planowana już jest przebudowa przystanków autobusowych, a most przebiegający nad autostradą A4 również podlega inwestycji odnowy.

Źródło: opolskie.pl
Autor: NS

Facebook