poniedziałek, 21 czerwca 2021

Oddział pediatrii USK po remoncie. Jak wygląda?

 źródło: USK w Opolu

Sale dla małych pacjentów zyskały nowy blask. Każda ma teraz osobną łazienkę. Kompleksowa modernizacja oddziału kosztowała ponad 5 mln zł.

Na pierwszym piętrze budynku głównego USK położono nowe instalacje sanitarne, elektryczne, klimatyzację i wentylację oraz wewnętrzny monitoring. Wydzielono części diabetologiczno-gastrologiczną i ogólnopediatryczną z alergologią. Każda ma oddzielny punkt pielęgniarski i pokoje zabiegowe. Powstały odpowiadające nowoczesnym standardom europejskim jedno i dwuosobowe sale dla 37 chorych, z osobnymi łazienkami.

W nowym oddziale mamy precyzyjnej wydzielone części dla celów hospitalizacji dzieci wymagających diagnostyki i leczenia chorób nieinfekcyjnych, co pozwala nam na chronienie tych pacjentów przed zakażeniami - infekcjami, które są powodem ostrych przyjęć do szpitala pozostałej grupy dzieci.
prof. Agata Chobot, kierownik Oddziału Pediatrii USK w Opolu
nowa_pediatria
źródło: USK w Opolu
nowa_pediatria
źródło: USK w Opolu

Oddział został wyposażony m.in. w nowy sprzęt medyczny (kardiomonitory, pulsoksymetry, pompy strzykawkowe i infuzyjne, inhalatory, aparat do manometrii, walizki reanimacyjne), ale także: specjalne łóżka dla niemowląt i dzieci przedszkolnych, łóżka elektryczne z regulacją wysokości, stoliki do badania i pielęgnacji niemowląt, fotele do pobierania krwi czy wózki zabiegowe.

W trakcie remontu wydzielono również pokój socjalny dla rodziców, gdzie osoby towarzyszące dzieciom w hospitalizacji mogą odgrzać sobie posiłek. Dostępne znowu będą wyremontowane i doposażone świetlica oraz sala sensomotoryczna. Przygotowaliśmy też pokój do spotkań z psychologiem i salę edukacji diabetologicznej.
Krystyna Gębuś–Dinter, pielęgniarka oddziałowa

Nowością na oddziale jest też poczta pneumatyczna do przesyłania próbek do laboratorium. To zainstalowany w ścianach system, w którym próbki pakowane są w bezpieczne tuby i później dostarczane bezpośrednio do szpitalnego Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej. Wyniki badań pracownicy oddziału będą mogli odczytać w systemie komputerowym.

nowa_pediatria
źródło: USK w Opolu
nowa_pediatria
źródło: USK w Opolu
nowa_pediatria
źródło: USK w Opolu
nowa_pediatria w USK
źródło: USK w Opolu
źródło: USK w Opolu/IT

Gość w kawiarence

Facebook