Baner reklamowy dla PPP
czwartek, 21 października 2021

Opolska policja rozpoczyna sezon wodny

 źródło: KWP Opole

Funkcjonariusze będą patrolować największe akweny regionu z lądu i na wodzie. Wzorem lat ubiegłych działać będą dwa ogniwa nad Jeziorem Nyskim oraz Dużym Jeziorem w Turawie.

Policjanci będą dbali o bezpieczeństwo nad wodą korzystając z łodzi motorowych, quadów i samochodów terenowych. W razie potrzeby zostaną również skierowani do patrolowania brzegów Odry na terenie powiatu opolskiego.

Mundurowi mają pilnować porządku na kąpieliskach, w nadbrzeżnych lasach oraz reagować w przypadku ewentualnych zagrożeń. Mogą również kontrolować patenty żeglarskie czy uprawnienia motorowodne osób prowadzących łodzie motorowe na akwenach publicznych.

policja nad wodą
źródło: KWP Opole

Służbę nad Jeziorem Nyskim pełnić będzie sześciu policjantów, zaś teren nad Jeziorem Dużym i Srebrnym w Turawie kolejnych pięciu funkcjonariuszy. Jednak policjanci nie załatwią wszystkiego za wypoczywających. Aby było bezpiecznie musimy sami zadbać o własne bezpieczeństwo i stosować się do obowiązujących reguł. Zdrowy rozsądek jest polecany na każdym kroku.

Absolutnie podstawową kwestią jest wzięcie sobie do serca zasady, że po alkoholu nie można wchodzić do wody. Procenty w organizmie mogą spowodować zanik trzeźwej oceny własnych umiejętności i doprowadzić do tragedii. Istotne jest również by korzystać ze strzeżonych kąpielisk i nie narażać ciała na szok termiczny, spowodowany nagłym skokiem do wody.

policja nad wodą
źródło: KWP Opole

Policja apeluje też do rodziców i opiekunów najmłodszych, aby nie spuszczali swoich pociech z oczu. W przypadku korzystania ze sprzętów wodnych trzeba sprawdzić ich stan techniczny. Funkcjonariusze zwracają także uwagę na odpowiednie zabezpieczenie naszego mienia, by w czasie błogiej zabawy nad wodą nie padło łupem złodziei. Nie należy również pozostawiać rzeczy osobistych pod opieką przygodnych osób poznanych na kąpielisku.

Swoją służbę nad wodami policjanci mają pełnić do 15 września.

policja nad wodą
źródło: KWP Opole
źródło: KWP Opole/GP

Reklama

Gość w kawiarence

Facebook