czwartek, 19 maja 2022

Opolskie zoo podsumowało ubiegły rok. Imponujące rekordy oraz nowe atrakcje dla odwiedzających

 Ogród Zoologiczny Opole

Opolski Ogród Zoologiczny podsumował ubiegły rok. W 2021 roku opolskie zoo odwiedziło 318 tysięcy osób, to najlepszy wynik od 2014 roku, kiedy to ogród odwiedziło 300 tysięcy osób.

Jak podają władze ogrodu, w najlepszym okresie od czerwca do sierpnia zoo odwiedziło 200 tysięcy osób. W maju udało się pobić dzienny rekord, 8 maja zarejestrowano prawie dziewięć tysięcy sprzedanych biletów.

- "Frekwencyjnie w regionie okazaliśmy się nie do pobicia. Bardzo dziękujemy wszystkim miłośnikom zwierząt i roślin, którzy tak chętnie do nas przybywali. Cieszymy się, że jesteście z nami każdego dnia".
Miłosz Bogdanowicz, rzecznik opolskiego zoo.

Rok 2021 to nie tylko rok rekordów, ale również rozwoju. Ogród wzbogacił się o nowych mieszkańców, na świat przyszły między innymi uchatki kalifornijskie, bongo górskie, lemury alaotrańskie, tamaryny cesarskie czy toko czarnodzioby. Po ponad 25 latach Opolanie mogą stanąć oko w oko z lwem czy tygrysem.

Władzę ogrodu zrealizowały również szereg inwestycji. Od 2021 roku zwiedzający mogą podziwiać nowy wybieg dla dużych kotów. Nie zapomniano również o ekologii. Na dachach budynków zainstalowano panele fotowoltaiczne, co pozwoli pozyskiwać energię w bardziej przyjazny środowisku sposób. Działania te będą kontynuowane również w tym roku, gdyż lada chwila rusza modernizacja starej kotłowni węglowej na gazową.

Przypomnijmy, w okresie od grudnia do marca opolskie zoo jest czynne w godz. 9-15, ogród można zwiedzać jeszcze godzinę po zamknięciu będąc już na jego terenie. Oprócz wybiegów zewnętrznych do dyspozycji zwiedzających cały czas pozostają wnętrza pawilonów – małpiarni, żyrafiarni, dużych kotów, stawonogów, płazów czy zawsze zielonej krainy bioróżnorodności.

 

źródło: zoo.opole.pl

autor: JH

 

 

zoo opole
Ogród Zoologiczny Opole
zoo opole
Ogród Zoologiczny Opole
Zoo opole
Ogród Zoologiczny Opole

Facebook