Plac Sebastiana 7
piątek, 30 września 2022

Pijany kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie – przed policjantami próbował ukryć się za szafą [film]

 fot. KPP Strzelce Opolskie

Mieszkańcy województwa opolskiego w miejscowości Kadłub dostrzegli Volkswagena, który poruszał się całą szerokością jezdni. Natychmiast zadzwonili na numer alarmowy 112, aby poinformować odpowiednie służby o niebezpiecznym zachowaniu kierowcy.

Kierujący pojazdem mężczyzna jeszcze przed przyjazdem policji, zatrzymał się przy przydrożnej posesji, próbując ukryć się za garażową szafką. Po pojawieniu się policjantów i rozpoczęciu przez nich przeszukania terenu, dość szybko ujęli oni nieudolnie ukrytego 52-latka.

Po potwierdzeniu, że mężczyzna, mieszkaniec gminy Izbicko, prowadził samochód w stanie nietrzeźwości, przeprowadzono badanie alkomatem, który wykazało 3 promile alkoholu.

52-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka kara grzywny, zakaz sądowy, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.

Jak podkreśla policja, dzięki wzorowej postawie mieszkańców, którzy po zauważeniu zagrożenia, zgłosili sprawę odpowiednim służbom, wyeliminowali zagrożenie z ruchu drogowego i zapobiegli ewentualnej tragedii na drodze.

Źródło: KPP Strzelce Opolskie
Autor: ŁK

Facebook