Baner reklamowy dla PPP
czwartek, 21 października 2021

Podejrzany o organizowanie walk psów zatrzymany!

 źródło: KWP Opole

41-latek jest podejrzany o znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna miał wystawiać pitbulla do nielegalnych walk z innymi psami. Jest już w rękach policjantów.

Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Opolu i policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej pracowali nad sprawą nielegalnych walk psów od jakiegoś czasu. Najwięcej podejrzeń budził 41-letni mieszkaniec Opolszczyzny, który miał prowadzić tresurę psów ras agresywnych pod kątem dopuszczania ich do walki. Mężczyzna miał karmić zwierzęta testosteronem a także organizować nielegalne widowiska noszące znamiona okrucieństwa wobec czworonogów.

15 września na posesji w jednej spod opolskich miejscowości policjanci odkryli klatki z 11 psami rasy amstaff. Czworonogi miały na ciele obrażenia i blizny, które mogły powstać w wyniku nielegalnych walk. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli też puchary, trofea i dyplomy mogące pochodzić z walk. Śledczy zabezpieczyli także przyrządy do ćwiczeń i leki dla zwierząt.  Podejrzewany o przemoc wobec zwierząt został zatrzymany i trafił do aresztu.
41-latek usłyszał już zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad jednym z psów. Mężczyzna miał zmuszać czworonoga do wykonywania czynności sprzecznych z jego naturą, angażować go do udziału w widowiskach, skazując go tym samym na cierpienie.

Wszystkie psy zostały procesowo zabezpieczone przez policjantów i przebadane przez weterynarza. Sąd wydał już postanowienie o 2-miesięcznym areszcie dla ich oprawcy. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat więzienia.

psy_do_walk
źródło: KWP Opole
psy_do_walk
źródło: KWP Opole
psy_do_walk
źródło: KWP Opole
psy_do_walk
źródło: KWP Opole
PSY_do_walk
źródło: KWP Opole
źródło: KWP Opole

Reklama

Gość w kawiarence

Facebook