niedziela, 16 stycznia 2022

Powstanie kompleksowa aplikacja dla Opola

 źródło: Radio Doxa

Władze Opola podpisały umowę z firmami Comarch Polska i Solid Solutions na wykonanie aplikacji miejskiej „Opole+”. Pozwoli ona mieszkańcom i turystom korzystać z usług oraz atrakcji, do których dostęp będzie skumulowany w jednym miejscu.

Nowa aplikacja ma służyć mieszkańcom i turystom na wielu płaszczyznach.

Jak to w praktyce ma działać? Otworzyliśmy całkiem niedawno przy Kamionce Piast fantastyczne zielone boisko ze sztuczną nawierzchnią. Chciałbym sobie pograć, ale w tej chwili nie bardzo wiem, do kogo zwrócić się w tej sprawie, jakie są warunki korzystania z tego boiska, jak go zarezerwować. Mam prostą aplikację, w której wchodzę sobie w odpowiedni moduł, rezerwuję boisko, bo widzę, że w tym czasie jest dostępne, przychodzę i korzystam. Podobnie z innymi miejskimi funkcjonalnościami: korzystanie ze strefy płatnego parkowania, bilety autobusowe, bilety do ogrodu zoologicznego, wypożyczenie książek w bibliotece itd.
Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta
Cel, który mamy na końcu tej ścieżki wyznaczony, polega na tym, żeby maksymalna ilość usług miejskich była możliwa do realizacji, załatwienia za pomocą jednej aplikacji.
Paweł Prokop, wiceprezes firmy Comarch Polska

Aplikacja „Opole+” będzie oddana do użytku w ciągu roku.

źródło: Radio Doxa

Facebook