Plac Sebastiana 7
piątek, 30 września 2022

Przebudowa DK46 Nysa – Pakosławice

przebudowa dk46 Nysa - Pakosławice Mapy Google

Będzie rozbudowa DK46 na odcinku Nysa – Pakosławice. Wykonawcą  została firma Budimex. Rozbudowa dotyczy odcinka o długości 6,1 km, a łączny koszt inwestycji to 147.379.272,81zł. W ramach inwestycji, przebudowywany odcinek,  zostanie poszerzony o dodatkowe dwa pasy dla każdej ze stron.

Ponadto w ramach inwestycji zaplanowano także m.in.: budowę obiektów mostowych nad rzeką Cielnicą oraz Korzkiew (wraz z rozbiórką istniejących obiektów), rozbudowę czterech skrzyżowań w Hanuszowie, Strobicach i Pakosławicach, w tym budowę ronda na skrzyżowaniu DK46 z DW401 (tzw. „grzybek”), budowę oraz przebudowę chodników, budowę ekranów akustycznych i ciągów pieszo-rowerowych. Powstaną także zatoki autobusowe oraz dodatkowe jezdnie obsługujące przyległe tereny. Rozbudowany odcinek zostanie wyposażony w nowe oświetlenie drogowe oraz sygnalizację świetlną.

Przebudowa ma przede wszystkim zwiększyć nośność oraz wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i przepustowości z uwagi na panujące na tym odcinku wysokie natężenie ruchu. Przekazanie placu budowy i rozpoczęcie prac przygotowawczych na tym odcinku jest planowane w III kwartale br., finał prac nastąpi w 2024 r.

 

autor: PK

Facebook