Baner reklamowy dla PPP
sobota, 27 listopada 2021

Szpital tymczasowy już gotowy. Mamy zdjęcia

 autor: Łukasz Cichy

Nowa baza dla chorych na COVID-19  jest już gotowa. W niecały miesiąc, w wielki szpital przekształciło się Centrum Wystawienniczo-Kongresowe.

150 łóżek, w tym 38 dla pacjentów wymagających intensywnej terapii. Tyle miejsc czeka już w CWK na pacjentów, którzy nie zmieszczą się w opolskich szpitalach.

Wszystkie służby zaangażowały się w pracę co pozwoliło nam odebrać dzisiaj ten obiekt i niedługo wprowadzić tu pierwszych pacjentów. Rozpoczyna się uzupełnianie szpitala w sprzęt medyczny. Staramy się tak zorganizować proces, by pacjenci pojawili się w obiekcie jeszcze w tym roku.
Dariusz Madera, dyrektor generalny USK

Decyzję o przekształceniu obiektu wydał wojewoda opolski. O wyborze tego miejsca zadecydowało kilka czynników m.in. duża przestrzeń, dogodny dojazd czy możliwość utworzenia przy CWK lądowiska dla śmigłowców LPR. Nie bez znaczenia jest także bezpłatne udostępnienie miejsca przez miasto Opole.

Dzięki szpitalowi zwiększy się baza łóżkowa dla pacjentów covidowych, zwiększy się też baza łóżek OIOM. Mam nadzieję że te 150 łóżek przyczyni się do odmrożenia szpitali w województwie opolskim zaangażowanych w walkę z Covid-19, a takich szpitali jest ponad 20.
Adrian Czubak, wojewoda opolski

Oprócz ekip budowlanych, w tworzenie szpitala w CWK zaangażowano wojsko. Żołnierze mają również wesprzeć tamtejszą kadrę medyczną w leczeniu chorych na COVID-19.

Żołnierze 10 Opolskiej Brygady Logistycznej realizują zadnia na rzecz szpitala tymczasowego w Opolu od 12 listopada. Do pracy skierowałem czterech żołnierzy oraz sprzęt m.in. wózek widłowy, ładowarkę teleskopową i 2 ręczne wózki paletowe. Do 30 listopada przyjęto kilkanaście transportów z Agencji Rezerw Materiałowych zawierających środki ochrony osobistej, artykuły medyczne i wyposażenie specjalistyczne jak np. respiratory, kardiomonitory, kombinezony ochronne, maseczki chirurgiczne, przyłbice, butle z tlenem oraz łóżka szpitalne.

Warto podkreślić również zaangażowanie żołnierzy z 1 Pułku Saperów z Brzegu oraz z Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy dostarczali środki materiałowe oraz zajęli się montażem łóżek szpitalnych.
płk Maciej Siudak, dowódca 10. Brygady Logistycznej

Choć szpital miał ruszyć już pod koniec listopada, na razie nie jest to możliwe. Brakuje wykwalifikowanej kadry medycznej. Najbardziej lekarzy anestezjologów. Rekrutację prowadzi niezmiennie Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, którego filią będzie właśnie CWK.

Pierwsi pacjenci trafią do szpitala tymczasowego prawdopodobnie w połowie grudnia.

 

Zobacz naszą galerię zdjęć: 

szpital tymczasowy
szpital tymczasowy
szpital tymczasowy
szpital tymczasowy
szpital tymczasowy
szpital tymczasowy
szpital tymczasowy
szpital tymczasowy
szpital tymczasowy
szpital tymczasowy
autor: Łukasz Cichy
autor: IT

Gość w kawiarence

Facebook