W ciągu minionych 12 miesięcy przyjęto w nim ponad 1400 pacjentów. Choć niektórzy krytykowali pomysł utworzenia szpitala w CWK, dziś można przyznać, że ta placówka była i nadal jest potrzebna.
Budowa szpitala w obiekcie przy ul. Wrocławskiej trwała 2 miesiące. Decyzję o utworzeniu tam placówki pomocniczej, dedykowanej walce z COVID-19, wydał minister zdrowia. Budynek CWK pod potrzeby pacjentów miasto udostępniło za darmo.
W dolnej części obiektu ulokowano 150 łóżek podzielonych na moduły, między którymi umieszczono punkty pielęgniarskie, przygotowano izbę przyjęć, magazyn i pomieszczenia techniczne. W górnej z kolei powstały pomieszczenia dla personelu i apteka. Zainstalowano też zbiorniki z tlenem i wylano płytę lądowiska dla śmigłowców medycznych.
Szpital w CWK podlega pod Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu i czerpie z zasobów placówki macierzystej w zakresie usług laboratoryjnych, wsparcia apteki, służb technicznych i logistycznych. Wyżywienie dla pacjentów i porządek zapewniają firmy zewnętrzne.