Plac Sebastiana 7
czwartek, 11 sierpnia 2022

Szpital w CWK funkcjonuje naprawdę. Ilu przyjął pacjentów?

 źródło: USK w Opolu

Jego powstanie od początku budziło wiele dyskusji, jednak szpital tymczasowy w Opolu działa i to prężnie. Są na to dowody. Do tej pory przyjęto w nim już ponad 460 pacjentów.

Trzecia fala pandemii rozpoczęła się w Polsce od połowy lutego. Podczas jej szczytu, personel placówki miał pod swoją opieką niemal 100 chorych. Bywało nawet tak, że na oddziale intensywnej terapii zostawało tylko jedno wolne łóżko! Rekordowe zużycie tlenu medycznego sięgnęło aż 4,5 tony na dobę. Od początku kwietnia szpital zapewnia ponad 140 miejsc dla chorych wymagających największej pomocy.

O pracy i walce o ludzkie życie, wypowiedzieli się pracownicy szpitala w filmie przygotowanym przez pracowników Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Podstawą w leczeniu tej choroby jest po prostu tlen. W tej chwili zużywamy go w rekordowych ilościach. W zasadzie każdy pacjent, który tutaj trafia, ma problemy z oddychaniem i potrzebuje naszej pomocy. Gdyby nie to, najprawdopodobniej chorzy mogliby przetrwać ten ciężki czas w domu.
Anna Kozłowska, pielęgniarka koordynująca i nadzorująca w Szpitalu Tymczasowym w Opolu
Czasami czytam komentarze pod artykułami. Najczęściej wypowiadają się ludzie, którzy twierdzą, że to wszystko jest sztuczne. Piszą, że karetka od miesiąca stoi w tym samym miejscu, a ludzie cierpiący na COViD-19 po prostu tutaj mieszkają. Najchętniej zaprosiłabym takie osoby, żeby zobaczyły jak walczymy o życie i zdrowie pacjentów.
Marzena Wisła, pielęgniarka na odcinku ogólnym w Szpitalu Tymczasowym w Opolu
Szpital Covidowy w Opolu/ źródło: USK w Opolu
źródło: USK w Opolu/OM

Facebook