W Opolu upamiętniono wydarzenia z 17 września ’39 oraz dzień Sybiraka. Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w kościele oo. franciszkanów. Msze odprawiono w intencji ofiar tamtych wydarzeń.
Główną atrakcją minionego weekendu w Opolu, był jarmark Franciszkański. Była to już XXII edycja. Jak co roku, do Opola zjechali rzemieślnicy, z wielu stron Polski. Na straganach można było kupić prawie wszystko.
W ostatnim tygodniu, z powodu obfitych deszczy, pojawiły się plagi komarów. Ich obecność jest szczególnie odczuwalna wieczorami, zarówno w mieście jak i w pod opolskich miejscowościach. Występowanie i liczebność komarów największy związek ma z ilością stojącej wody.
Opolanie mogą spodziewać się wzrostu cen wody i ścieków. Nie nastąpi to radyklanie, ale nastąpi na pewno. Cała procedura jest czasochłonna, zatem jeszcze w tym roku spółka planuje wnioskować o zmiany taryf.
18 września odbędzie się III Opolski Rajd Rowerowy ulicami Opola. Dla każdego uczestnika czeka pamięta. Trasa rajdu swój początek i koniec ma przy Toyota Park.
10 tys. złotych, to kwota, którą mieszkańcy Opola mogą otrzymać na projekty złożone w ramach Inicjatywy Lokalnej. Nabór wniosków trwa do 15 września br.
Dzisiaj (9.09) na placu budowy u zbiegu ulic Krapkowickiej i Dworskiej wmurowany został kamień węgielny. W przyszłym roku przedszkolaki zapełnią sale nowoczesnego budynku.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej
przeglądarki.