Baner reklamowy dla PPP
sobota, 27 listopada 2021

USK pilnie zatrudni dodatkowy personel medyczny

 źródło: USK Opole

Pogarszająca się sytuacja epidemiczna wymusza rozszerzenie działalności w Tymczasowym Szpitalu Covid-19. Poszukiwany jest dodatkowy personel!

Na dziś w szpitalu tymczasowym leczonych jest 70 pacjentów, z czego 11 na odcinku intensywnej terapii. W ostatnim czasie codziennie przyjmowanych jest niemal 10 osób.

Rozwijająca się sytuacja epidemiczna wymusza rozszerzenie działalności szpitala przy ul. Wrocławskiej w celu zapewnienia miejsc do leczenia dla kolejnych chorujących na Covid-19. W związku z tym pilnie dodatkowo zatrudnimy lekarzy anestezjologów, lekarzy kardiologów, specjalistów chorób wewnętrznych, pulmonologii czy neurologii. Także pielęgniarki anestezjologiczne i ogólne, ratowników i opiekunów medycznych
Dariusz Madera, dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego
Pracujący w szpitalu tymczasowym mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie, dogodną formę zatrudnienia, zaplecze socjalne (do odpoczynku przed czy po dyżurach). Obiekt jest w pełni przystosowany i wyposażony do leczenia pacjentów z Covid-19
Maria Grzeczna, naczelna pielęgniarka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego

Ważnym podkreślenia jest fakt, że większość obecnie hospitalizowanych nie zdecydowała się wcześniej zaszczepić na tę chorobę. 

Po rosnącej wciąż liczbie hospitalizowanych mówi się o czwartej fali pandemii, w związku z tym wojewoda opolski zdecydował o udostępnieniu czterech stanowisk ECMO w szpitalu przy al. Witosa.

Leczenia szpitalnego wymają nie tylko schorowani seniorzy, ale także osoby młode, w wieku 30-40 lat, bez chorób współistniejących. Zdarza się, że niestety, przechodzą oni COVID-19 bardzo ciężko. Mieliśmy też zgony tak młodych osób
dr Marek Piskozub, kierownik Tymczasowego Szpitala Covid-19 w Opolu

Zainteresowani podjęciem pracy w szpitalu przy ul. Wrocławskiej proszeni są o przesyłanie aplikacji e-mailem na adres rekrutacja@usk.opole.pl lub o kontakt telefoniczny z działem kadr pod numerami (77 54 13 133, 54 13 125) albo z naczelną pielęgniarką pod numerem 695 317 567.

źródło: USK Opole

Gość w kawiarence

Facebook