czwartek, 19 maja 2022

Utrudnienia dla mieszkańców Pasieki w Opolu [schemat dojazdu]

 fot. ŁK
Od jutra (13.01), w związku z przebudową i modernizacją torów kolejowych, zostanie zamknięty wiadukt kolejowy na Pasiece, biegnący nad ul. Powstańców Śląskich. Szacuje się, że ruch samochodowy zostanie zamknięty w tym miejscu przez kilka tygodni. Piesi będą mogli się przeprawiać pod wiaduktem, za wyjątkiem momentów, w których będą prowadzone niebezpieczne prace.

Ma to związek z remontem linii kolejowej Kędzierzyn-Koźle – Opole Zachodnie. Od jutra rozpoczyna się demontaż wiaduktu biegnący nad ul. Powstańców Śląskich. Ruch pieszych będzie wstrzymywany tylko na potrzeby wykonania niebezpiecznych prac rozbiórkowych. Piesi i rowerzyści nadal będą mogli korzystać z ciągu komunikacyjnego pod mostem nad Młynówką.

fot. ŁK
Przebudowa linii kolejowej na pewno poprawi sytuację mieszkańców dlatego, że w miejscu wąskiego przejazdu będzie droga z dwoma jezdniami i dwoma chodnikami, co na pewno poprawi i bezpieczeństwo i komunikację. Wykonawca otrzymał dość trudne zadanie w ograniczonym zakresie prowadzenia robót, czyli w czasie, gdy jak najmniej przejeżdża pociągów.
Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK S.A.

Wjazd na wyspę Pasieka obowiązywać będzie tylko dla pojazdów należących do mieszkańców, uprzywilejowanych służb ratunkowych oraz pojazdów realizujących odbiór odpadów komunalnych. Objazd samochodem od strony ul. Piastowskiej będzie się odbywał ulicami: Księcia Jana Dobrego, Pasieczną, Konsularną, Odrowążów, przez Park Nadodrzański, ulicami Jana Kropidły i Powstańców Śląskich. Tymczasowa organizacja ruchu przez wyspę Pasieka potrwa około miesiąca. Natomiast prace związane z całością przebudowy podzielone są na etapy i zakończą się pod koniec bieżącego roku. Schemat objazdu można zobaczyć na naszej grafice:

grafika_schemat_wiadukt_Pasieka
fot. ŁK
fot. ŁK
fot. ŁK

źródło: Radio DOXA/ Katarzyna Żurawska-Leśków/ ŁK

Facebook