niedziela, 16 stycznia 2022

W opolskim oddziale NFZ stanął kiosk profilaktyczny

 źródło: NFZ Opole

We wszystkich oddziałach Narodowego Funduszu Zdrowia powstały specjalne stanowisko ds. profilaktyki i promocji zdrowia. Można w nich szybko i bezpłatnie wykonać niezbędne pomiary.

Jak informuje NFZ przy specjalnym stanowisku w oddziale czekają doradca ds. profilaktyki i promocji zdrowia oraz kiosk profilaktyczny. W tym niewielkim pomieszczeniu będzie można dokonać pomiaru wzrostu, masy ciała, składu ciała, ciśnienia tętniczego krwi oraz określić wskaźnik BMI. Specjalista pracujący przy stanowisku wskaże zaś normy dotyczące wyników uzyskanych w kiosku, udzieli informacji o programach profilaktycznych realizowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia, udzieli informacji dotyczących Internetowego Konta Pacjenta i pomoże w zalogowaniu się, potwierdzi profil zaufany, pomoże w uzupełnieniu ankiety do programu „Profilaktyka 40 PLUS” oraz zaznajomi klienta z funkcjonalnością strony internetowej diety.nfz.gov.pl i przekaże przykładowy plan żywienia.

Ze stanowiska mogą skorzystać osoby dorosłe, które nie mają przeciwskazań medycznych do wykonania pomiarów w samoobsługowym kiosku profilaktycznym. Osoby niewidome, głuche oraz z niepełnosprawnością ruchową w stopniu znacznym mogą korzystać z samoobsługowego kiosku profilaktycznego z pomocą opiekuna. Wyniki wykonanych pomiarów klient otrzyma od ręki.

kiosk_profilaktyczny
źródło: NFZ Opole

Projekt związany z dostępnością stanowisk ds. profilaktyki i promocji zdrowia będzie trwał dwa lata. Na konsultację i pomiary w siedzibie Opolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia można się umówić:

kiosk_profilaktyczny
źródło: NFZ Opole
źródło: NFZ Opole

Facebook