Baner reklamowy dla PPP
sobota, 27 listopada 2021

W Opolu odbędzie się Festiwal Wolontariatu

 plakat wydarzenia

“IMPULS” może być początkiem pięknej przygody z wolontariatem. Już pod koniec miesiąca odbędzie się  wydarzenie poświęcone właśnie tej tematyce.

W tym roku organizatorzy zaplanowali 10 dni pełnych warsztatów, szkoleń, debat i spotkań. Nie zabraknie też „Otwartych Wolontariatów”, gdzie każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił jako wolontariusz w różnych opolskich organizacjach. Organizatorom zależy aby, w ten sposób uczestnicy wybrali działania, które są dopasowane właśnie do nich i takie w których dobrze się czują. Jednocześnie organizacje będą mogły zachęcić kolejne osoby do działania w ich szeregach. Na przestrzeni ostatnich lat przyjęło się, że taki początek, zapoznanie się będzie właśnie impulsem do podjęcia dłuższej współpracy.

Wśród zaproszonych na wydarzenie prelegentów są m.in. Janek Mela, ks. Józef Krawiec z Barki, misjonarka Helena Pyz czy Agnieszka Samolej z PAH. Wszystkie spotkania będą się odbywać na terenie Opola i na bieżąco będą dostosowywane do obowiązujących obostrzeń.

Szczegółowe informacje, zapisy oraz program Festiwalu Wolontariatu Impuls – http://iskra.opole.pl

 

źródło: iskra.opole.pl

Gość w kawiarence

Facebook