Baner reklamowy dla PPP
sobota, 27 listopada 2021

W Opolu startuje Szkolny Budżet Obywatelski

 źródło: UM Opola

To nowy program, który ma przygotować młodzież do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. W pilotażowej edycji wezmą udział cztery szkoły średnie z Opola.

Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi, Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi, Zespół Szkół Ekonomicznych i Zespół Szkół Elektrycznych mogą starać się o pieniądze na sfinansowanie najciekawszych projektów uczniowskich. Każda ze szkół może otrzymać w przyszłym roku dofinansowanie nawet do 20 tysięcy złotych.

Jeżeli chodzi o całe miasto, mamy funkcjonujący Budżet Obywatelski. Naturalnym jego rozwinięciem wydaje się danie uczniom możliwości uczestnictwa w takim edukacyjno-innowacyjnym projekcie. Oczywiście zobaczymy, jak to wyjdzie w praktyce, ale słyszę po pierwszych głosach, że to jest dobry pomysł.
Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola

Według założeń, finansowane będą projekty przygotowane przez uczniów danej szkoły i skupione na:
– rozwoju zainteresowań naukowych i talentów uczniów;
– kształtowaniu postaw obywatelskich uczniów;
– zwiększeniu aktywności i integracji uczniów;
– działaniu edukacyjno-kulturalnym z udziałem uczniów;
– aranżacji w szkole przestrzeni wspólnej .

Propozycje projektów można zgłaszać od 5 listopada do 3 grudnia. Pod każdym pomysłem musi się podpisać co najmniej 15 uczniów. Każdy może głosować tylko na jeden projekt i oddać głos tylko raz. Zwycięskie propozycje poznamy po głosowaniu. Ich realizacja przewidziana jest na pierwszy kwartał przyszłego roku.

źródło: DOXA.pl/opole.pl/IT

Gość w kawiarence

Facebook