Baner reklamowy dla PPP
niedziela, 28 listopada 2021

Wilczyce zagrają swój pierwszy mecz w Tauron Lidze!

 źródło: UNI Opole/FB

Już dziś o godzinie 17:30 zespół UNI Opole zmierzy się po raz pierwszy w najwyższej lidze siatkówki kobiet z aktualnym i dziewięciokrotnym Mistrzem Polski! Spotkanie odbędzie się w Stegu Arenie.

Zespół Grupa Azoty Chemik Police, czyli pierwszy rywal popularnych Wilczyc, jest faworytem tegorocznego sezonu. W jego składzie są zawodniczki z reprezentacji Polski, które walczyły w tegorocznych Mistrzostwach Europy i Lidze Narodów. W ich zespole nie brakuje takich gwiazd jak Agnieszka Kąkolewska, Martyna Łukasik czy Maria Stenzel.

Zespół z Opola mimo, że czuje respekt do rywala, nie poddaje się i dziewczyny przygotowują się w pocie czoła.

Pierwszy mecz w Tauron Lidze to będzie wyjątkowe widowisko. Nie możemy się doczekać, tym bardziej że będzie to mecz z takim przeciwnikiem i będzie dodatkowo transmitowany. Pracujemy już dwa miesiące nad tym, aby dobrze zaprezentować się w meczu z Policami.
Nicola Vettori, trener UNI Opole

„Wilczyce”, które wywalczyły awans do Tauron Ligi, wzmocniły niedawno atakująca Anna Bączyńska, przyjmująca Regiane Bidias, środkowa Vivian Pellegrino i rozgrywająca Weronika Wołodko.

Z pewnością ten pierwszy mecz będzie niesamowitym wydarzeniem sportowym w Opolu, dla nas to duże przeżycie, szczególnie dla nowych zawodniczek. Cały czas ciężko pracujemy po to żeby pokazać się z dobrej strony, na razie skupiamy się na swoich błędach, aby jest wyeliminować i zagrać dobry mecz z Policami.
Marta Pamuła, przyjmująca UNI Opole

Bilety na to spotkanie dostępne są na stronie klubu www.siatkowka.uni.opole.pl/bilety. Transmisja meczu w Polsat Sport.

Gość w kawiarence

Facebook