Baner reklamowy dla PPP
czwartek, 21 października 2021

Wolontariusze poszukiwani. Czy to kryzys dobroczynności?

 źródło: Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości pilnie poszukują wolontariuszy. Brakuje blisko 300 osób! 

Jeśli nie uda się zrekrutować potrzebnej liczny wolontariuszy skala pomocy na Opolszczyźnie będzie znacznie mniejsza. W tym roku Szlachetna Paczka może dotrzeć do jedynie 169 rodzin. To będzie aż o 299 mniej niż w zeszłym roku! W Akademii Przyszłości sytuacja nie jest lepsza. Przy obecnej liczbie chętnych do pomocy wsparciem zostanie objętych 53 dzieci mniej niż przed rokiem.

Według „Raportu o Obojętności” przygotowanego przez Szlachetną Paczkę ponad 40% organizacji społecznych zawiesiło swoje działania sprzed pandemii. Powodem jest właśnie brak wolontariuszy.

Pomóc z dobrej woli może każdy. Wolontariusz ma realny wpływ na życie konkretnych osób z najbliższej okolicy. Może zmienić życie nawet 2-3 rodzin w potrzebie. Każdy wolontariusz Akademii to szansa na to, by jedno konkretne dziecko odzyskało wiarę we własne możliwości.

Potrzebni są wolontariusze, którzy będą działać w miastach, miasteczkach czy na wsiach. Do końca naboru pozostało już tylko kilka dni. Aby się zgłosić należy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić ankietę.

Reklama

Gość w kawiarence

Facebook