Plac Sebastiana 7
środa, 17 sierpnia 2022

Wystawa „Spojrzenia” w NBP w Opolu

 źródło: NBP Opole

To już siódma wystawa, którą można podziwiać w przestrzeniach Narodowego Banku Polskiego w Opolu. Tym razem jest autorstwa Beaty Tarnowskiej i Krzysztofa Tarnowskiego.

Zaczęliśmy kiedy byliśmy chyba jedynym miejscem w Opolu, gdzie można było obejrzeć obrazy, bo wszystkie galerie były zamknięte. Dzisiaj już przestrzenie wystawowe są otwarte, ale artystom na tyle spodobały się nasze przestrzenie, że wciąż mają potrzebę pokazywania swojej sztuki u nas, co nas bardzo cieszy.
Paweł Frącz, dyr. Oddziału Okręgowego NBP w Opolu
wystawa_NBP
źródło: NBP Opole
Zajmuję się malarstwem i rysunkiem na pograniczu pejzażu abstrakcyjnego, pracuję głównie na dużych formatach, które pozwalają mi na wykorzystywanie swobodnych środków malarskich w oparciu o dynamiczne działania. W swoich pracach staram się znaleźć balans między barwą i strukturą.
Beata Tarnowska, artystka
W swoich instalacjach poruszam problemy społeczne. Wśród nich zjawisko uchodźstwa, będące wynikiem biedy, prześladowania, wojen lub czystek etnicznych. Zwracam uwagę na konsekwencje nieodwracalnych szkód wyrządzanych naszemu otoczeniu, czego przykładem jest choćby nadmierna wycinka drzew. Przyglądam się słowom, które są produktem społeczno-politycznym oraz temu jakie nadaje się im konteksty znaczeniowe. W malarstwie staram się trzymać w ryzach silne emocje,  poprzez oszczędne operowanie kolorem, wykorzystując przedstawienia o uproszczonej formie, skupiając się na ich warstwie znaczeniowej.
Krzysztof Tarnowski, artysta

Wystawę można oglądać w dni robocze od 8.00 do 14.00

źródło: NBP Opole

Facebook