W Opolu odbyły się wojewódzkie uroczystości 13. rocznicy katastrofy smoleńskiej
fot. Paulina Lechowska/ Radio Doxa
10 kwietnia minęła 13 rocznica katastrofy samolotu TU-154M, w której zginęło 96 osób, w tym urzędujący wówczas Prezydent RP, śp. Lech Kaczyński.
Z tej okazji dzisiaj (12.04) odbyły się wojewódzkie uroczystości poświęcone ofiarom tej katastrofy, w których udział wzięli przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, przedstawiciele instytucji państwowych, środowiska patriotyczne i opolanie.
Uroczystości odbyły się z udziałem 10 Opolskiej Brygady Logistycznej oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych z Wrocławia.
Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele oo. franciszkanów, po której uczestnicy przeszli pod Pomnik Żołnierzy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” Narodowych Sił Zbrojnych i innych formacji zbrojnego podziemia na Placu Wolności.
Następnie głos zabrali przedstawiciele władzy państwowej i samorządowej, po czym w Apelu Pamięci wymieniono nazwiska wszystkich uczestników tragicznego lotu.
Na koniec uroczystości złożono kwiaty i znicze pod pomnikiem.
Autor: ŁK
Najnowsze artykuły
- Akcja Stowarzyszenia Horyzonty "Oddaj krew - podziel się miłością!" po raz 20. Tym razem obejmie cały region
- Aquapark w Opolu coraz bliżej. Rusza budowa imponującego kompleksu
- Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Opola. Zmiana trasy i wspólne kolędowanie
- Miejski Sylwester przy Stegu Arenie. Sprawdź szczegóły
- Katedra Opolska ponownie otwarta dla wiernych



