poniedziałek, 29 kwietnia 2024

Początek sezonu 2023/2024 udany w wykonaniu Gwardii Opole

Gwardia Opole w sposób przekonujący wygrała u siebie z Energą MKS-em Kalisz w 1. kolejce ORLEN Superlidze (25:19). Najwięcej bramek dla gospodarzy zdobyli Roman Chychykalo i Piotr Jędraszczyk, po 7.

Szczypiorniści z Opola od początku meczu zaczęli dominować nad ekipą przyjezdnych. Już na początku meczu Gwardia wypracowała sobie przewagę i prowadziła po pierwszych 9 minutach spotkania (6:2). O przerwę dla gości poprosił trener Paweł Noch, lecz to niewiele pomogło, ponieważ w 21 minucie opolscy szczypiorniści prowadzili już (13:6) po kontrze zakończonej rzutem Piotra Jędraszczyka, który został wypożyczony z drużyny Barlinka Industrii Kielce . Do przerwy gospodarze prowadzili (15:9).

W drugiej połowie obraz gry nie uległ poprawie w wykonaniu gości. Po 45 minutach rywalizacji Gwardia prowadziła już różnicą 8 bramek (21:13). Pod koniec meczu nowy trener opolskiej drużyny Bartosz Jurecki dał szansę gry młodym zmiennikom. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem (25:19). Tym samym trener gospodarzy ma za sobą udany debiut. Adam Machler otrzymał tytuł MVP.

Blisko 2-tysięczna publiczność, która pojawiła się w Stegu Arenie, mogła być zadowolona z przebiegu spotkania. Gwardia Opole pewnie zgarnęła 3 punkty na początku inauguracji w ORLEN Superlidze Mężczyzn. W drugiej kolejce nasi szczypiorniści zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

KPR Gwardia Opole – Energa MKS Kalisz 25:19 (15:9)

Gwardia: Malcher – Chychykalo 7, Jędraszczyk 7, Jankowski 4, Kawka 2, Milewski 2, Sosna 2, Wojdan 1, Hryniewicz, Jendryca, Monczka, Scisłowicz, Stempin, Wandzel, Zawadzki.
Kary: 4. min. Rzuty karne: 3/4.

Energa MKS: Hrdlicka – Bekisz 3, K. Pilitowski 3, Starcević 3, Kowalczyk 2, Krępa 2, Kus 2, Karlas 1, Karpiński, M. Pilitowski 1, Wróbel 1, Biernacki, Góralski.
Kary: 10. min. Rzuty karne: 0/2.

Autor: Piotr Franiczek