Plac Sebastiana 7
środa, 10 sierpnia 2022

Obchody 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Opolu

Za nami opolskie obchody 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Uroczystości rozpoczęła msza święta w Msza Święta w kościele Franciszkanów. Następnie delegacje udały się pod Pomnik Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego. Odśpiewano hymn Polski, wygłoszono apel pamięci oraz przemówienia.

12 lat temu, zginęła elita narodu polskiego. Nie. To się nie mogło stać. Pewnie była jakaś awaria i wylądowali. To nie może być prawda. To jest to, co w pierwszej chwili miałem w sobie. Dzisiaj niestety przemyślenia mogą być tylko jedne. Mija 12 lat i dalej nie znamy przyczyn tej tragedii. Dzieci, które wtedy chowały swoich rodziców są już dorosłe. A rodzice, którzy chowali swoje dzieci, tracą nadzieję, że dowiedzą się prawdy.
Tomasz Witkowski, wicewojewoda opolski

10 kwietnia 2010 roku doszło do katastrofy polskiego samolotu Tu-154 z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie. Dziś obchodzimy rocznicę tego tragicznego wydarzenia. 12 lat temu pod Smoleńskiem zginęło 96 osób. Wśród nich były najważniejsze osoby w państwie: prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie, ministrowie, posłowie, senatorowie, przedstawiciele rodzin katyńskich, żołnierze, funkcjonariusze BOR-u i załoga samolotu. Zmierzali oni na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

autor: AN

12. rocznica katastrofy smolenskiej
12. rocznica katastrofy smolenskiej
12. rocznica katastrofy smolenskiej

Facebook